فعاليت ناشران الكترونيك در بازار نشر بين‌الملل اهميت بالايي دارد.
24 3 1391    

محمود آموزگار درباره حوزه فعاليت ناشران الكترونيك به خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، گفت: جمعي از ناشران فعال در فضاي مجازي كه با دريافت پروانه فعاليت از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي مجمع ناشران الكترونيك را شكل دادند و محصولات خود را به شكل الكترونيك عرضه مي‌كنند، براي كسب و كار و تجارت نياز به پروانه كسب داشتند و براي دريافت اين مجوز بايد به اتحاديه مراجعه مي‌كردند كه نزديكترين اتحاديه براي پوشش دادن فعاليت‌هاي آن‌ها، اتحاديه ناشران و كتابفروشان است.

دبير اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران با اشاره به اين‌كه در جلسات برگزار شده در اتحاديه درباره اين موضوع، با ايجاد رسته جديد در اتحاديه براي ناشران الكترونيك موافقت شد، گفت: درخواست اين موضوع به مجمع امور صنفي ارسال شد و در كميسيون مربوطه از اين طرح دفاع كرديم و در نهايت ايجاد رسته جديدي در اتحاديه با عنوان ناشران الكترونيك، در صحن مجمع امور صنفي تصويب شد.

وي عنوان كرد: مجمع امور صنفي اين موضوع را به هيات عالي نظارت ارجاع داد و اعضاي اتحاديه نيز در اين جلسه حضور پيدا كرده و از اين طرح دفاع كردند و در نهايت زمينه قانوني پيوستن ناشران الكترونيك به اتحاديه فراهم شده و به زودي به اتحاديه مي‌پيوندند.

آموزگار اظهار كرد: فضاي مجازي در بازار نشر بين‌الملل از اهميت بالايي برخوردار است و اضافه شدن اين ناشران زمينه مناسبي را براي انتقال تجربيات آن‌ها به ناشراني كه به طور سنتي كتاب‌هاي خود را چاپ مي‌كنند فراهم خواهد کرد. 

اين فعال حوزه نشر ادامه داد: انتشار كتاب‌ها به صورت الكترونيك به ويژه در حوزه فرهنگ لغات و دايره‌‌المعارف‌ها مفيد است چرا كه امكان جست‌وجو و يافتن واژه‌ها به آساني فراهم مي‌شود و فعاليت در امور پژوهشي را تسهيل مي‌كند. 

آموزگار با تاكيد بر اين كه حوزه فعاليت ناشران الكترونيك، در فضاي مجازي است و نتيجه كار به شكل الكترونيك ارايه مي‌شود، گفت: در بيست و پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران نيز مجمع ناشران الكترونيك، در بازار جهاني كتاب ايران حضور داشتند و اين اقدام كه از سوي معاونت امور فرهنگي وزارت ارشاد انجام شده بود، زمينه آشنايي مخاطبان با حوزه فعاليت نشر الکترونيک را فراهم كرد.
 
منبع سايت : ibna.ir
0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی