معافيت مالياتي کتابفروشان لازم الاجرا شد.
26 2 1391    

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) به نقل از اتحاديه ناشران و كتابفروشان، نادر قدياني گفت: تلاش‌هاي چند ماهه اتحاديه براي معافيت قطعي مالياتي کتابفروشان با حمايت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و همزمان با بهار طبيعت به نتيجه رسيد و رييس جمهوري در نامه‌اي به وزير اقتصادي و دارايي با صراحت اعلام کرد که معافيت مالياتي ناشران و کتابفروشان لازم‌الاجراست. 

اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران با ابراز خرسندي از دستور شفاف رييس جمهوري، پيشنهاد داد: تدوين ضوابط و آيين‌نامه اجرايي معافيت مالياتي کتابفروشان به طور مشترک از سوي وزارت امور اقتصاد و دارايي و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و اين اتحاديه تهيه و تنظيم شود، تا از اين پس شاهد مشکلاتي نظير مشکلات قبلي كه در اجرايي شدن تصويب قانون معافيت مالياتي کتابفروشان رخ داد، نباشيم. 

وي ادامه داد: متأسفانه تفسيرهاي گوناگون و متفاوتي که از قانون معافيت ناشران و کتابفروشان در يک دهه اخير صورت گرفته است، مانع از اجرايي شدن مصوبه مجلس شوراي اسلامي و موجب ايجاد مشکلات براي اين قشر فرهنگي و اصحاب فرهنگ شده بود و اکنون با دستور رييس جمهوري اميدواريم چنين مشکلاتي به طور کامل مرتفع شود. 

پيش از اين اعلام شد، جمع ماليات دريافتي از کتابفروشي‌ها براي دولت رقم قابل توجهي محسوب نمي‌شود ولي چشم‌پوشي از آن مي‌تواند عامل مهمي در ترغيب کتابفروشان به ادامه کار و جذب احتمالي سرمايه‌هاي تازه و رفع مشکل ويترين عرضه کتاب در کشور باشد.

منبع سايت : ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی