مانع حضور كتاب‌هاي آموزشي غير استاندارد در مدارس مي‌شويم.
28 9 1389    

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از ستاد خبري هشتمين جشنواره كتاب‌هاي آموزشي رشد، حجت الاسلام والمسلمين دکتر محي‌الدين بهرام‌محمديان با بيان اين مطلب اظهار داشت: اگر كتابي استانداردهاي لازم را نداشته باشد، مانع حضور آن‌ها در فضاهاي آموزشي مي‌شويم.

محمديان ادامه داد: از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي هم انتظار مي‌رود كه نسبت به اين موضوع حساسيت بيشتري نشان دهد. البته وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در كميته‌هاي انتخاب آثار مناسب براي تجهيز كتابخانه‌ها از نظرات كارشناسي صاحب نظران آموزشي استفاده مي‌كند، اما به نظر مي‌رسد كه اين موضوع بايد حالت رسمي‌تر به خود بگيرد.

وي در پاسخ به اين سوال كه چرا وزارت آموزش و پرورش خودش اقدام به صدور مجوز پيش از چاپ براي اين دسته از كتاب‌ها نمي‌كند، عنوان كرد: اين اختياري است كه از سوي نهادهاي ذيربط به وزارت ارشاد محول شده است، اما اگر زماني دستگاه‌هاي سياست‌گذار بالادستي مانند شوراي عالي انقلاب فرهنگي ضروري بدانند كه وزارت آموزش و پرورش نسبت به صدور مجوز پيش از چاپ كتاب‌هاي آموزشي و كمك آموزشي اقدام كند، ما نيز ساز و كار متناسب با آن را فراهم مي‌كنيم تا بتوانيم اين ماموريت را انجام دهيم.

معاون وزير آموزش و پرورش و رييس سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي در ادامه به استانداردهايي كه مورد نظر شوراي عالي آموزش و پرورش در مصوبه ساماندهي كتاب‌هاي آموزشي است، اشاره كرد و گفت: اين مصوبه از دل جشنواره كتاب‌هاي آموزشي رشد بيرون آمده، لذا استانداردها، همان‌هايي‌اند كه در جشنواره مورد استفاده داوران قرار دارند.

( منبع سايت : ibna.ir )

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی