آموزگار: کاهش هزينه‌ کتابفروشي‌ها واجب‌تر از کاغذ يارانه‌اي است
17 10 1391    

آموزگار در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، در اين باره اظهار کرد: توزيع آزاد کاغذ ميان ناشران، به فاصله گرفتن آن‌ها از رانت مابه‌ا‌لتفاوت بهاي کاغذ کمک و زمينه را براي ترغيب ناشران براي ايجاد خلاقيت در آثار توليديشان فراهم مي‌کند.

وي در ادامه سخنانش گفت: زماني که توزيع کاغذ يارانه‌اي ميان ناشران حذف شد، قرار بر اين شد بودجه اين بخش به بخش‌هاي ديگر حوزه نشر اختصاص يابد؛ به طور مثال پيشنهاد دادند که مسوولان با استفاده از اين اعتبار به خريد کتاب از ناشران بپردازند.

عضو هيات مديره انجمن فرهنگي ناشران بين‌الملل افزود: زماني که کاغذ يارانه‌اي توزيع مي‌شد، به همه ناشران (چه ناشراني که به صورت تخصصي به توليد تعداد بي‌شمار کتاب در سال مي‌پرداختند و چه ناشراني که تعداد کتاب‌هاي توليديشان در سال به تعداد انگشتان دست نمي‌رسيد) به مقدار يکسان کاغذ مي‌رسيد اما آيا اکنون که اين قانون حذف شده است، از همه ناشران با هدف حمايت، کتاب خريداري مي‌شود؟!

آموزگار در پاسخ به اين سوال که علاوه بر خريد کتاب پيشنهاد مي‌کنيد بودجه کاغذ يارانه‌اي به چه بخشي منتقل شود، گفت: مشکل عمده کتابفروشان، هزينه‌هاي جانبي سرسام‌آور آن‌ها مانند هزينه‌هاي آب، برق و گاز کتابفروشي و همچنين هزينه سنگين پست کتاب در مقايسه با بهاي کتاب است. بنابراين، لازم است تا اعتبار کاغذ يارانه‌اي در راستاي کاهش هزينه‌هاي کتابفروشي‌ها مصرف شود. 

وي در پايان با اشاره به مصرف صحيح يارانه، فراهم کردن ساختارهاي لازم براي بهبود وضعيت صنعت چاپ کشور را از جمله وظايف دولت دانست و گفت: کارهاي بسياري در راستاي بهبود وضعيت صنعت چاپ کشور انجام شده است اما زماني اين فعاليت‌ها به نتيجه مثبت مي‌رسند که مانند حلقه‌هاي يک زنجير به يکديگر متصل و زمينه‌هاي استمرار آن‌ها فراهم شود.

منبع سايت:ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی