طرح «کاربري فرهنگي» سرانه مطالعه را افزايش مي‌دهد
17 9 1391    

فتح‌الله فروغي در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، اظهار کرد: يکي از مشکلات موجود در حوزه کتاب که پايين آمدن سرانه مطالعه را سبب مي‌شود، کمبود فضاهاي فرهنگي و در نتيجه در دسترس نبودن کتاب است.

وي با بيان اين‌که اکنون جامعه ما با مشکل کمبود ويترين کتاب مواجه است، افزود: طرح «کاربري فرهنگي» از  راهکارهايي محسوب مي‌شود که زمينه‌هاي افزايش ويترين کتاب، جذب مخاطبان براي تهيه کتاب و در دسترس بودن کتاب را فراهم مي‌کند.

رييس کميسيون آموزش اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران عنوان کرد: با اجراي طرح مذکور مي‌توان نه تنها از بسته شدن کتابفروشي‌ها جلوگيري کرد بلکه به توسعه تعداد آن‌ها در سطح شهر نيز اميدوار بود.

فروغي در ادامه سخنانش با اشاره به اين‌که طرح «کاربري فرهنگي» باعث افزايش کاربري‌هاي فرهنگي مي‌شود، گفت: همچنين اين طرح باعث ترغيب مالکان پاساژها و واحدهاي تجاري براي اختصاص بخشي از اين فضاها به فعاليت‌هاي فرهنگي مانند کتابفروشي مي‌شود.

طرح «کاربري فرهنگي» قانون مصوب شوراي شهر تهران در سال 1388 است که آيين نامه اجرايي مربوط به آن پس از سه سال تلاش مستمر اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران به تصويب رسيد. 

اين آيين نامه امکان ويژه‌اي را براي تاسيس کتابفروشي‌ها به وجود مي‌آورد، چرا که هر کسي بخواهد يک واحد صنفي را براي شغل کتابفروشي داير کند، مادامي که در اين شغل فعاليت داشته باشد، از پرداخت 90 درصد عوارض مربوطه معاف خواهد شد.

 

منبع سايت:ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی