«نشر در شرايط کنوني» بررسي مي‌شود.
6 8 1391    

مجيد رهباني در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، اظهار کرد: تجربه‌هاي گرد‌آمده در صنعت نشر ايران يکي از منابع ارزشمند و قابل استفاده‌اي است که به‌ندرت ثبت و ضبط شده، به ديگر همکاران و اعضاي صنف انتقال يافته يا در معرض بحث و بررسي کارشناس‌ها و صاحب‌نظران قرار گرفته است. اين منبع ناپيدا و ناشناخته، يعني تجربه‌هاي بومي نشر کشور، حتي قابليت آن را دارد که به مرجعي جدي و معتبر در آموزش نشر تبديل شود. 

مشاور کميسيون آموزش اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران افزود: اين تجربه‌ها چگونگي تاسيس و مديريت موسسه انتشارات تا روش‌هاي شناخت بازار و کشف تقاضا و بازاريابي براي توليدات و يا راه‌اندازي کتابفروشي و شيوه‌هاي جذب مشتري و عرضه کتاب و... را در برمي‌گيرند. 

مديرمسوول نشريه «جهان کتاب» اظهار کرد: اين تجربه‌ها که با صرف وقت و هزينه بسيار در محيط و فضاي خاص کشور ما به دست آمده‌اند، بي‌ترديد ارزش بررسي، ثبت و ضبط، انتشار و آموختن را دارند. 

وي توضيح داد: کميسيون آموزش اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران با هدف انتقال مستقيم تجارب يادشده، سلسله جلسه‌هاي ماهانه‌اي را با عنوان «تجربه‌هاي نشر ايران» برگزار مي‌کند. اين جلسه‌ها به بحث و گفت‌وگو و همچنين پرسش و پاسخ با شماري از فعالان نشر ايران اختصاص دارد که تجربه‌هاي موفقي را در حرفه خود داشته‌اند. 

رهباني افزود: چهارمين جلسه «تجربه‌هاي نشر ايران» يکشنبه هفتم آبان‌ماه 1391 از ساعت 17 تا 19 در تالار اجتماعات اتحاديه ناشران و کتابفروشان تهران برگزار خواهد شد. عليرضا رمضاني، مدير نشر مرکز و جعفر همايي، مدير نشر ني مهمان‌هاي اين نشست‌اند. 

وي در پايان گفت: در اين جلسه ابتدا تجارب گذشته مديران نشر ايران در غلبه بر مشکلات حرفه خود و سپري کردن دوره‌هاي دشوار و تداوم‌ بخشيدن به فعاليت‌ها بررسي مي‌شود، سپس ادامه جلسه به بحث و گفت‌وگو و هم‌فکري درباره مسايل پيش روي نشر ايران و چشم‌انداز آينده آن اختصاص خواهد يافت.
منبع سايت: ibna .ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی