مراسم نکوداشت صدمين شماره مجله «آموزش جغرافي» برگزار شد
2 8 1391    

دکترمهدي چوبينه در گفت‌وگو با خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، در اين باره اظهار کرد: دفتر تکنولوژي و انتشارات کمک آموزشي وزارت آموزش و پرورش پس از اين‌که هر کدام از مجله‌هاي رشد وزارت آموزش و پرورش به صدمين شماره براي چاپ مي‌رسند، به برپايي مراسم نکوداشت و قدرداني از نويسندگان اين مجله‌ها و دست‌اندرکاران راه‌اندازي آن‌ها اقدام مي‌کند. 

مديرداخلي مجله رشد «آموزش جغرافي» افزود: مجله رشد «آموزش جغرافي» قديمي‌ترين مجله جغرافي در ايران محسوب مي‌شود. اين مجله از حدود 27 سال پيش فعاليت خود را توسط پيشکسوتان حوزه جغرافي آغاز کرده است. 

وي در ادامه سخنانش گفت: اکنون وظيفه ماست تا به عنوان شاگرد در اين مسير گام بگذاريم و ميراث آن‌ها را حفظ کنيم. بنابراين، در صدمين شماره چاپ مجله رشد «آموزش جغرافي» تلاش کرديم تا با برگزاري مراسم نکوداشت هم از کساني که روي در نقاب خاک کشيده‌اند و پيش از اين در استمرار چاپ اين مجله قدم برداشته‌ بودند، ياد کنيم و هم به تشويق نويسندگان جوان با هدف ايجاد انگيزه در آن‌ها براي داشتن پشتکار و استمرار در ارايه مطالب آموزشي در اين مجله بپردازيم. 

چوبينه عنوان کرد: مجله‌هاي جغرافي بسياري در کشور وجود دارد اما اغلب آن‌ها يا به جغرافياي طبيعي و انساني و يا مهارت جغرافي مي‌پردازند. مجله رشد «آموزش جغرافي» به دليل اين‌که مفاهيم آموزشي را به مخاطبان انتقال مي‌دهد، در نوع خود منحصر به فرد است. 

مديرداخلي مجله رشد «آموزش جغرافي» بيان کرد: معلم‌هاي جغرافي تمام مقاطع و پايه‌هاي تحصيلي مخاطبان اين مجله را تشکيل مي‌دهند. اغلب مقاله‌هاي منتشر شده در اين مجله توسط همين معلم‌ها به نگارش درآمده‌اند. 

وي ادامه داد: از ديگر مخاطبان مجله رشد «آموزش جغرافي» مي‌توان به دانشجويان رشته جغرافي اشاره کرد. بخشي از مجله مذکور به مقاله‌هاي اين دانشجويان اختصاص دارد. بعد از مدتي همين دانشجويان پس از ارايه مقاله‌هاي متعدد به نويسندگان خبره در اين حوزه تبديل مي‌شوند. 

چوبينه در پايان گفت: اشاعه اخبار مربوط به مجله ميان مخاطبان، قدرداني از استادان جغرافي و ترويج فرهنگ توجه به آموزش از ديگر اهداف برپايي اين مراسم محسوب مي‌شود. 

دفتر تکنولوژي و انتشارات کمک آموزشي وزارت آموزش و پرورش پيش از اين به مناسبت صدمين نوبت چاپ مجله رشد «آموزش شيمي» به برگزاري اين مراسم نکوداشت اقدام کرده بود. اين دفتر اکنون در حال انجام مقدمات برپايي مراسم نکوداشت به مناسبت صدمين شماره مجله رشد «آموزش فيزيک» در روزهاي آينده است.

منبع: سايت ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی