از سوي شرکت تعاوني ناشران و کتابفروشان تهران :تمهيداتي براي تثبيت بهاي کاغذ انديشيده شد
5 7 1391    

محمود آموزگار، دبير اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران با بيان اين مطلب به خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، اظهار کرد: تصور مي‌کنم با واردات مستمر کاغذ از التهاب بازار کاغذ کاسته شود. کارشناس‌ها و صاحب‌نظران شرکت تعاوني ناشران و کتابفروشان تهران به صورت جدي پيگير اين مساله‌اند که به صورت مستمر نسبت به واردات کاغذ اقدام کنند. 

وي ادامه داد: اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران نيز با هماهنگي‌هايي که با وزارت صنعت، معدن و تجارت، فروشندگان و کارخانه‌هاي داخلي انجام داده است، مي‌کوشد تا بهاي کاغذ را تثبيت کند. 

آموزگار عنوان کرد: با تشکيل کارگروه کاغذ در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و با عنايت به کثرت مشغله وزارت صنعت، معدن و تجارت در واردات اقلام فراوان مورد نياز کشور، پيشنهاد مي‌شود که امر واردات کاغذ به تشکل‌هاي صنفي ـ تجاري مانند تعاوني‌هاي ناشران واگذار شود و همچنين براي رفع مشکل نقدينگي اين‌گونه موسسات در واردات کاغذ، به اعطاي وام کوتاه‌مدت بدون بهره اقدام کنند.

دبير اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران در ادامه به تشکيل جلسات با ناشران خبر داد و گفت: ناشران در راستاي افزايش بهاي کاغذ، خواستار تشکيل جلساتي شدند تا در آن‌‌ها راهکارهايي با هدف جلوگيري از ورود زيان بيشتر به ناشران ارايه شوند. 

عضو هيات مديره انجمن فرهنگي ناشران بين‌الملل در ادامه سخنانش با بيان اين‌که اتحاديه ناشران و كتابفروشان تهران متولي برپايي اين جلسات است، گفت: جلسه‌هاي مذکور  از هفته جاري در محل اتحاديه تشکيل خواهند شد. در اين جلسات پيشنهادها و ديدگاه‌هاي ناشران بيان مي‌‌شود و اتحاديه نيز آن‌ها را به وزارت ارشاد و در صورت نياز به هيات دولت منعکس خواهد کرد.

 

منبع سايت : ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی