تمرين پژوهش در قاب كتاب ماندگار مي‌شود
6 10 1389    

فتح‌الله فروغي، يكي از نويسندگان اين كتاب در گفت‌وگو باخبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) در اين زمينه عنوان كرد: در نظام‌هاي آموزشي متمركز، تمامي عناصر و مولفه‌هاي موثر در چرخه نشر نيازمند همسويي و همگرايي هستند.

وي افزود: اين تعامل بايد بيشتر در توليد ابزارها و رسانه‌هاي آموزشي مورد توجه قرار گيرد. در اين ميان تمركز بر رسانه‌هايي كه از طريق توجه به جنبه‌هاي عملي پژوهش‌هاي دانش‌آموزي كمك مي‌كنند در اولويت قرار دارد.

فروغي با اشاره به كمبود منابع تقويتي پژوهش دانش‌آموزي در كشور، اظهار داشت: در اين ميان لزوم پرداختن به اموري كه بتواند امر پژوهش را به عنوان يكي از جنبه‌هاي مهم آموزش تقويت كند، ضروري است.

وي تصريح كرد: اين كتاب در سه جلد براي كمك به دانش‌آموزان سال‌هاي اول، دوم و سوم راهنمايي تدوين و در آن ايده‌ها، راهبردها و روش‌هاي اجراي فعاليت پژوهشي درج شده‌اند.

فروغي، با بيان اين كه كتاب حاضر به شيوه خودآموز تاليف شده است، يادآور شد: اين اثر مي‌تواند دانش‌آموزان را در مراحل گوناگون پژوهش گام به گام هدايت و به آنان كمك كند تا تجربه جدي و موفقي از فعاليت‌هاي پژوهشي كسب كنند.

وي درباره مثال‌هاي موجود در اين كتاب،‌ يادآور شد: مثال‌ها و نمونه‌هاي ارايه شده در اين كتاب، عناوين پژوهش‌هاي پيشنهادي، كاربرگ‌ها و نمونه‌هاي موجود در نگارش اين مجموعه هستند.

فروغي درباره ويژگي‌هاي اين اثر، توضيح داد: مطالب به گونه‌اي تنظيم شده‌اند كه دانش‌آموزان در طول سال تحصيلي دوره راهنمايي از آن براي تحصيل خود بهره گيرند.

جلد نخست كتاب «كار و تمرين پژوهش» در هفته جاري از سوي نشر شورا بر پيشخوان كتابفروشي‌ها مي‌نشيند.

( منبع سايت : ibna.ir )

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی