ضرورت ارايه اظهارنامه از سوي ناشران براي استفاده از معافيت مالياتي
29 4 1391    

به گزارش خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، اين مهلت امسال بيش از هر سال ديگري با تبليغات گسترده در سطح شهرها به اطلاع صاحبان مشاغل رسيده است. بر اساس قانون، موسسات فرهنگي، مطبوعاتي و انتشاراتي از پرداخت ماليات معافند اما استفاده از اين معافيت مالياتي مشروط به شرايطي است.

در نامه‌اي که سعيد حسني، مديرکل امور مالياتي استان قم درباره معافيت مالياتي مؤسسات فرهنگي هنري، مطبوعات و ناشران به اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قم ارسال کرده، به تبصره 2 ماده 119 قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوري اسلامي ايران اشاره شده و شرط برخورداري از هرگونه معافيت مالياتي، تسليم اظهارنامه مالياتي در موعد مقرر قانوني اعلام شده است.

درآمد حاصل از فعاليت‌هاي انتشاراتي و مطبوعاتي، فرهنگي و هنري بند «ل» ماده 139 قانون ماليات‌هاي مستقيم که به موجب مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي انجام مي‌شوند، به شرطي مي‌توانند از معافيت ماليات بر درآمد استفاده کنند که علاوه بر رعايت آيين‌نامه اجرايي ماده 139 قانون ماليات‌هاي مستقيم، حداکثر تا چهار ماه پس از پايان سال مالي، نسبت به تسليم اظهارنامه مالياتي به همراه ترازنامه و حساب سود و زيان اقدام کنند.

مديرکل امور مالياتي استان قم در اين نامه آورده است: «عدم تسليم اظهارنامه مالياتي در موعد مقرر قانوني موجب لغو کليه معافيت هاي مالياتي مي‌شود.»

با توجه به اين‌كه استان قم پس از تهران داراي بيشترين موسسات چاپ و انتشاراتي است، ارايه نکردن به‌موقع اظهارنامه‌هاي مالياتي از سوي موسسات انتشاراتي، علاوه بر متضرر ساختن اين موسسات، موجب درگيري بخش فراواني از بدنه اداره‌كل امور مالياتي استان قم با اين موضوع خواهد شد.

منبع سايت : ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی