کانون‌هاي مطالعاتي دانش‌آموزي راه‌اندازي مي‌شوند.
17 4 1391    

عبدالکريم رستمي، رييس اداره فرهنگي ـ سياسي وزارت آموزش و پرورش با بيان اين مطلب به خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، اظهار کرد: اين وزارتخانه با هدف انجام برنامه‌ريزي‌هاي مربوط به راه‌اندازي کانون‌هاي مطالعاتي دانش‌آموزي در سطح کشور، آمار مربوط به تعداد کتابخانه‌هاي آموزشگاهي و کلاسي سراسر کشور و تعداد کتاب‌هاي موجود در اين کتابخانه‌ها را استخراج کرده است.

وي ادامه داد: تعداد کل کتابخانه‌هاي آموزشگاهي و کلاسي سراسر کشور به ترتيب 37 هزار و 347 باب و 58 هزار و 119 باب است که 64 ميليون و 777 هزار و 763 جلد کتاب را در خود جاي داده‌اند.

رييس اداره فرهنگي ـ سياسي وزارت آموزش و پرورش افزود: استان تهران با چهارهزار و 389 باب کتابخانه و 11 ميليون و 635 هزار و 12 جلد کتاب، بالاترين آمار از ميان تعداد کتابخانه‌ها و کتاب‌ استان‌هاي سراسر کشور را به خود اختصاص داده است.

رستمي درباره کانون‌هاي مطالعاتي دانش‌آموزي سراسر کشور عنوان کرد: وزارت آموزش و پرورش با هدف راه‌اندازي اين کانون‌ها در استان‌هاي سراسر کشور، بخشنامه تشکيل 32 کارگروه تخصصي «تدوين سير مطالعاتي» را در شهريورماه در اختيار ادارات آموزش و پرورش استان‌هاي سراسر کشور قرار مي‌دهد.

وي در ادامه سخنانش گفت: شناسايي نيازهاي مطالعاتي دانش‌آموزان هر استان و تدوين سير مطالعاتي براي آن‌ها با محوريت سند تحول بنيادين آموزش و پرورش و نيازهاي فرهنگي و بومي هر استان از جمله وظايف کارگروه تخصصي «تدوين سير مطالعاتي» به شمار مي‌روند.

رييس اداره فرهنگي ـ سياسي وزارت آموزش و پرورش افزود: کارشناسان حوزه کتاب وزارت آموزش و پرورش پس از احصاي نتايج مربوط به نيازسنجي اين کارگروه‌ها، کتاب‌هايي را تدوين و آن‌ها را در اختيار ادارات آموزش و پرورش استان‌هاي سراسر کشور قرار مي‌دهد.

رستمي در پايان با بيان اين‌که «وزارت آموزش و پرورش اعتباري بيش از 28 ميليارد و 600 ميليون تومان براي راه‌اندازي کانون‌هاي مطالعاتي دانش‌آموزي در سطح کشور پيش‌بيني کرده است» گفت: آماري که وزارتخانه از تعداد کل کتابخانه‌هاي سراسر کشور و کتاب‌هاي موجود در آن‌ها استخراج کرده است، نشان‌دهنده وضع مطلوب کشور در حوزه سرانه کتاب است اما آن‌چه که اين وزارتخانه به عنوان هدف اصلي دنبال مي‌کند، افزايش سرانه مطالعه دانش‌آموزان است که به اين دليل، کانون‌هاي مذکور را در سال تحصيلي آينده راه‌اندازي خواهد کرد.

منبع سايت : ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی