نشست «هم‌انديشي درباره برنامه درسي تفکر و پژوهش»
8 4 1391    

به گزارش خبرگزاري کتاب ايران(ايبنا)، با توجه به افزوده شدن پايه ششم به پايه‌هاي تحصيلي ابتدايي در سال تحصيلي 92 ـ 91، کتاب‌‌هاي جديدي با عناوين «تفکر و پژوهش» و «کار و فناوري» براي اين پايه، از مهرماه آينده وارد نظام آموزشي مي‌شوند.

ناصر نادري، معاون مجلات رشد دفتر انتشارات کمک آموزشي کشور در اين باره اظهار کرد: کارشناسان در آسيب‌شناسي که از شرايط امروزي نظام آموزش و پرورش به عمل آوردند، متوجه شدند که کل فرايند ياددهي ـ يادگيري حافظه‌محوري است و مولفه حافظه که البته مولفه خوبي نيز به شمار مي‌رود، در اين فرايند به صورت مبالغه‌آميزي به کار گرفته مي‌شود در حالي‌که مولفه‌هاي ديگر مانند خلاقيت، تفکر، دست‌ورزي و کارگروهي به‌ويژه در دوره متوسطه ناديده گرفته شده‌اند.

وي در ادامه سخنانش افزود: نظام جديد آموزش و پرورش براي رفع اين مشکل براي پايه ششم ابتدايي کتاب «تفکر و پژوهش» را ارايه خواهد کرد. دفتر انتشارات کمک آموزشي نيز با هدف بررسي ضرورت و چگونگي ترويج و استفاده از روش‌هاي نوين براي ارايه محتواي برنامه درسي تفکر و پژوهش متناسب با نظام آموزش و پرورش و اصول روانشناختي، جامعه‌شناختي و زيبايي‌شناختي مخاطبان به برگزاري نشست «هم‌انديشي درباره برنامه درسي تفکر و پژوهش» اقدام مي‌کند.

معاون مجلات رشد دفتر انتشارات کمک آموزشي کشور گفت: نتايج اين جلسه در سالنامه رشد دفتر تکنولوژي و دفتر انتشارات کمک آموزشي منتشر مي‌شود تا دستمايه تفکر و عمل ناشران و ساير پديدآورندگان قرار بگيرد.

نشست «هم‌انديشي درباره برنامه درسي تفکر و پژوهش» دوشنبه (12 تير) با حضور طراحان حوزه يادگيري تفکر و پژوهش و سردبيران مجلات رشدي که به بحث تفکر و پژوهش پرداخته‌اند، از ساعت 10 تا 12 در سالن جلسات دفتر تکنولوژي و انتشارات کمک آموزشي برگزار مي‌شود.

منبع سايت : ibna.ir

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی