عرضه كتاب‌هاي آموزشي با مهر استاندارد آموزش و پرورش
15 9 1389    

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا) به نقل از ستاد خبري هشتمين جشنواره كتاب‌هاي آموزشي رشد، مهندس مهدي نويد اظهار داشت: اگر روزي بتوانيم چيزي شبيه «مهر استاندارد» را براي كتاب‌هاي آموزشي تهيه كنيم، به نقطه مطلوبي رسيده‌ايم.

دبير كل شوراي عالي آموزش و پرورش تصريح كرد: مهر استاندارد، توليدكننده را مجاب مي‌كند تا اصولي را در بازار رقابت رعايت كند، لذا اگر اين توانمندي ايجاد شود كه مهر سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي نوعي استانداردسازي در اذهان عمومي محسوب شود، مخاطبان كتابي را تهيه مي‌كنند كه مهر استاندارد داشته و از كيفيت لازم برخودار باشد.

مهندس نويد با اشاره به تاثيرگذاري مثبت جشنواره كتاب آموزشي رشد بر جريان توليد كتاب‌هاي آموزشي افزود: روزي كه اين جشنواره آغاز به كار كرد و ضوابط و معيارهاي مناسب و مطلوب براي اين كتاب‌ها تعيين و كتاب‌هاي توليدي بر اساس اين معيارها سنجيده شد، تنها 18 درصد آثار با آن اصول منطبق بودند، اما امروزه اين رقم به بالاي 40 درصد رسيده است. اين مساله نشان مي‌دهد كه بخش غيردولتي، خود را با شاخص‌ها و استانداردهاي آموزش و پرورش هماهنگ كرده است.

دبير كل شوراي عالي آموزش و پرورش، اجراي مصوبه «ساماندهي منابع آموزشي و تربيتي» را از راه‌هاي كنترل و ساماندهي بازار كتاب‌هاي آموزشي عنوان كرد و گفت: اين مصوبه مي‌تواند تحول‌آفرين باشد، البته اگر كارشناسان به طور جدي وارد صحنه شوند و با توجه به روح حاكم بر اين مصوبه بتوانند اهداف آن را اجرا كنند.

( منبع سايت : ibna.ir )

0
0


دیدگاهی ارسال نمائید.
       

تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است


عضویت در خبرنامه
محصولات محبوب بایگانی